Archiwa kategorii: Żłobkowe wydarzenia

Festyn „Rodzina to my”

20 maja 2023r. odbył się Festyn "Rodzina to My". Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in.: dmuchańce; balonowe kreacje; zaplatanie warkoczyków dla dziewczynek; występy artystyczne; policjanci na motocyklach, ze służbowymi czworonogami, funkcjonariusze na koniach; domowe wypieki; dania gorące; strefa urody; pchli targ; stoisko medyczne i wiele wiele innych. 
Festyn odwiedził Pan Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy a także przedstawiciele Rady Miasta, parlamentarzyści, miejscy urzędnicy a także zaprzyjaźnieni Dyrektorzy z Placówek oświatowych.
Imprezę zorganizowali wspólnie Żłobek Miejski "Reksio" oraz Radny Miasta Częstochowy Pan Dariusz Kapinos.
 

Zielony tydzień

W dniach 27-31 marca 2023 w żłobku odbył się ZIELONY TYDZIEŃ. Przez ten czas dzieci zaznajamiały się z barwą zieloną (roślinami, zwierzętami, elementami ubioru i innymi przedmiotami w tym kolorze). Dzieci miały na sobie zielone ubrania, aby ułatwić zapamiętanie tego koloru. Na wszystkich grupach odbyły się liczne zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne, konstrukcyjne związane z poznaną barwą.

Niebieski tydzień

W dniach 24-28 kwietnia 2023r. w naszej placówce odbył się "Niebieski Tydzień" w czasie którego dzieci poznawały kolor niebieski (rośliny, zwierzęta, elementy ubioru, przedmioty itp.). Na wszystkich grupach dziecięcych odbywały się zabawy taneczne, ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne związane z poznaną barwą. W celu utrwalenia poznanego koloru – dzieci ubrane były na niebiesko. 

21 marca 2023r. w żłobku odbył się Dzień Wiosny z Reksiem. W tym wyjątkowym dniu dzieci chętnie uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, tanecznych, integracyjnych  nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, a także tworzyły  portret Reksia – naszego patrona. Starsze grupy radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała wykonana przez nie – Marzanna, którą pożegnały, by powitać wiosnę. Dzień przebiegł w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a dzieciom sprawił wiele radości i dostarczył niecodziennych wrażeń.

Witamy Nowy Rok 2023

Dzieci ze żłobka radośnie świętowały nadejście Nowego Roku 2023 tworząc kolorowe prace plastyczne "Fajerwerki"  techniką odbijania z wykorzystaniem papierowych rolek . Dużo radości sprawiła im zabawa z balonami, tańce i śpiewanie piosenek.


Dzień dyni

27 października 2022r. w naszej placówce odbył się Dzień Dyni, podczas którego dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach związanych z dynią. W tym dniu dzieci zapoznawały się kolorem pomarańczowym; miały okazję obejrzeć dynie o różnym kształcie, kolorze, rozmiarze; szeregowały dynie od najmniejszej do największej, przeliczały je, a na koniec wykonywały prace plastyczne, w których motywem przewodnim jest „Dynia”.

 

Dzień pluszowego misia

25 listopada 2022r. wszystkie dzieci w naszym żłobku uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, czytanie bajek o misiach i wiele innych. Dzień przebiegł w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a dzieciom sprawił wiele radości i dostarczył niecodziennych wrażeń.

 

Czerwony tydzień

W dniach 20.06 – 24.06 w żłobku odbył się CZERWONY TYDZIEŃ, w czasie którego dzieci poznawały kolor czerwony (rośliny, elementy ubioru, przedmioty itp.). Na wszystkich grupach dziecięcych odbywały się zabawy taneczne, ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne związane z poznaną barwą.

 

Wiosna

Wiosna jest przepiękną porą roku, która stwarza okazję do tego, aby pokazać dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wiosenne prace plastyczne, uczestniczyły w zabawach badawczych z wykorzystaniem wiosennych roślin a także brały udział w zabawach gimnastycznych, muzyczno-ruchowych, matematycznych i wielu innych.

 

Żółty tydzień

W dniach 23.05 – 27.05 w żłobku odbył się ŻÓŁTY TYDZIEŃ. Przez ten czas dzieci zaznajamiały się z kolorem żółtym (rośliny, elementy ubioru, przedmioty itp.).W celu utrwalenia poznanego koloru - dzieci ubrane były na żółto. Ponadto w tym tygodniu uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, tanecznych, plastycznych, konstrukcyjnych związanych z poznaną barwą.