Archiwa kategorii: Żłobkowe wydarzenia

Niebieski tydzień

W dniach 25.04 – 29.04 w żłobku odbył się NIEBIESKI TYDZIEŃ. Wszystkie dzieci ubrane były na niebiesko po to, aby cały dzień mogły utrwalać poznany kolor. Dzieci zaznajamiały się z kolorem niebieskim poprzez uczestnictwo w różnorodnych aktywnościach takich jak: poznawanie przedmiotów, roślin w kolorze niebieskim; tworzenie prac plastycznych, taniec z niebieskimi wstążkami i wiele innych J


Wielkanoc

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, który obfituje w obrzędy i tradycje ludowe. Dzieci przygotowując się do Świąt Wielkanocnych poznawały ich tradycje i zwyczaje, wykonywały prace plastyczne i karty pracy związane z Wielkanocą. Ogromną atrakcją było szukanie pisanek ukrytych w różnych miejscach wewnątrz żłobka jak również na żłobkowym ogrodzie.

 

Dzień ojca

23 czerwca 2021r. obchodziliśmy Dzień Ojca. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wykonywały laurki a także składały życzenia swoim tatusiom :-)

Dzień babci i dziadka

"Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!"
 

Pożegnanie dzieci

W dniach 16-17 czerwca w naszym żłobku odbyło się Pożegnanie dzieci odchodzących do przedszkola. Z tej okazji Rada Rodziców zorganizowała dla naszych żłobkowiczów naukowe show – pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych pt. "Magia kontra nauka" zrealizowany przez Uniwersytet Rozwoju w Częstochowie. Oprócz pokazu, czyli głównej atrakcji dnia były też zabawy taneczne, wręczanie dyplomów i oczywiście smaczny posiłek.

Hawajski Dzień karnawałowy

23 i 24 lutego w naszym żłobku odbył się Hawajski Bal Karnawałowy. Tego dnia dzieci witały się tradycyjnym okrzykiem hawajskim: ALOHA!  W salach pojawiły się kolorowe hawajskie dekoracje: palmy, kwiaty, owoce i zwierzęta egzotyczne, które wprowadziły wszystkich w klimat wprost z Hawajów! Ogromną atrakcją były niecodzienne stroje: m.in. „trawiaste” spódniczki, kwiatowe naszyjniki, słomiane kapelusze itp.

Dzieci świetnie się bawiły, a skoczna muzyka zachęcała do tańca, dostarczając wiele uśmiechu i radości. Bal Hawajski stał się doskonałą okazją, by przenieść się w jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie :) 

 

Dzień Dziecka 2021 r.

1 czerwca 2021 r. w naszym żłobku wszystkie dzieci świętowały Dzień Dziecka. Postaraliśmy się, by w tym dniu nie zabrakło radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Na naszych żłobkowiczów czekało wiele atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu (puszczanie baniek mydlanych, rysowanie kredą, zabawy z balonami, z chustą animacyjną); zabawy badawcze, taneczne, plastyczne… a na koniec dnia pyszne przekąski :-)

Dzień Matki

Jak co roku w sposób szczególnie uroczysty obchodziliśmy Dzień Matki w żłobku. Dzieci wykonywały piękne laurki, śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz składały życzenia, by podziękować swoim mamusiom za ogromną miłość i troskę :-) 

Zielony Tydzień

W dniach 24-28 maja 2021 w naszym żłobku odbył się ZIELONY TYDZIEŃ. Przez ten czas dzieci zaznajamiały się z barwą zieloną (roślinami, elementami ubioru i innymi przedmiotami w tym kolorze). Dzieci miały na sobie zielone ubrania, aby ułatwić zapamiętanie tego koloru.

Zielony tydzień

W dniach 28.03 – 01.04 w żłobku odbył się ZIELONY TYDZIEŃ, czyli czas w którym dzieci zaznajamiają się z kolorem zielonym. Dzieci brały udział w różnorodnych aktywnościach takich jak: poznawanie przedmiotów, roślin, warzyw i owoców w kolorze zielonym; degustacja zielonych warzyw i owoców; tworzenie prac plastycznych, budowanie konstrukcji z zielonych klocków i wiele innych „zielonych” zabaw J W celu utrwalenia poznanej barwy dzieci ubrane były na zielono.