Archiwa kategorii: Żłobkowe wydarzenia

Dzień ojca

23 czerwca 2021r. obchodziliśmy Dzień Ojca. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wykonywały laurki a także składały życzenia swoim tatusiom :-)

Pożegnanie dzieci

W dniach 16-17 czerwca w naszym żłobku odbyło się Pożegnanie dzieci odchodzących do przedszkola. Z tej okazji Rada Rodziców zorganizowała dla naszych żłobkowiczów naukowe show – pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych pt. "Magia kontra nauka" zrealizowany przez Uniwersytet Rozwoju w Częstochowie. Oprócz pokazu, czyli głównej atrakcji dnia były też zabawy taneczne, wręczanie dyplomów i oczywiście smaczny posiłek.

Dzień pluszowego Misia

25 listopada w żłobku odbył się Dzień Pluszowego Misia. Na grupach dziecięcych odbyły się zabawy ruchowe i taneczne do misiowych piosenek, dzieci uczyły się rozpoznawania i nazywania części ciała misia, opiekunki czytały bajki i opowiadania o misiach, a na koniec dzieci wykonywały prace plastyczne pt. „Pluszowy miś".

Dzień Dziecka 2021 r.

1 czerwca 2021 r. w naszym żłobku wszystkie dzieci świętowały Dzień Dziecka. Postaraliśmy się, by w tym dniu nie zabrakło radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Na naszych żłobkowiczów czekało wiele atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu (puszczanie baniek mydlanych, rysowanie kredą, zabawy z balonami, z chustą animacyjną); zabawy badawcze, taneczne, plastyczne… a na koniec dnia pyszne przekąski :-)

Dzień postaci z bajek

W piątek 19 listopada w naszej placówce odbył się "Dzień postaci z bajek".  W tym dniu dzieci przybyły do żłobka przebrane w przepiękne stroje z bajkowym motywem. Na wszystkich grupach dziecięcych odbyły się zabawy taneczne w rytm bajkowych piosenek, dzieci słuchały bajek i baśni a także wykonywały piękne prace plastyczne. Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami, a także czerpały radość ze wspólnej zabawy z rówieśnikami.

Dzień Matki

Jak co roku w sposób szczególnie uroczysty obchodziliśmy Dzień Matki w żłobku. Dzieci wykonywały piękne laurki, śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz składały życzenia, by podziękować swoim mamusiom za ogromną miłość i troskę :-) 

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień dla każdej Polki i Polaka. Z tej okazji dzieci ze starszych grup poznawały symbole narodowe; śpiewały hymn Polski, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy; wykonywały flagę Polski różnymi technikami plastycznymi, a także słuchały patriotycznych wierszy.  Głównym celem zajęć było kształtowanie właściwych postaw patriotycznych oraz poszerzanie wiedzy na temat własnej ojczyzny.

Zielony Tydzień

W dniach 24-28 maja 2021 w naszym żłobku odbył się ZIELONY TYDZIEŃ. Przez ten czas dzieci zaznajamiały się z barwą zieloną (roślinami, elementami ubioru i innymi przedmiotami w tym kolorze). Dzieci miały na sobie zielone ubrania, aby ułatwić zapamiętanie tego koloru.

Bal karnawałowy 2021

W dniu 10.02.2021r. w  naszym żłobku odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy pt. "W krainie czarów". Dzieci dumnie zaprezentowały piękne stroje karnawałowe, a także z wielką ochotą uczestniczyły w licznych tańcach i zabawach muzyczno-ruchowych. Nasz bal był nie tylko okazją do integracji, ale też niecodziennym przeżyciem dostarczającym wiele radości naszym żłobkowiczom.

Dzień dyni

27 października 2021r. obchodziliśmy Dzień Dyni. Dyniowy klimat tworzyły nie tylko dynie, dekoracje ale także nasi żłobkowicze, ubrani na pomarańczowoTego dnia dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat.   Ponadto, nie zabrakło dyniowych zabaw: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń, zabawy taneczne oraz plastyczne.