Archiwa kategorii: Żłobkowe wydarzenia

Bal karnawałowy

23 i 24 stycznia w naszym żłobku odbył się Bal Karnawałowy pt. "Morskie opowieści". Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Mikołaj

W dniach 4 i 5 grudnia 2023r. w naszym żłobku odbyło się Spotkanie ze Świętym Mikołajem, którego wizyta jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Oprócz pełnego prezentów worka Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, a dzieci śpiewały mu piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Dzień minął w bardzo miłej atmosferze i przyniósł wszystkim wiele radości.

Dzień pluszowego Misia

24 listopada 2023r. świętowaliśmy w żłobku Dzień Pluszowego Misia. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach związanych z misiami m. in. wykonywały ćwiczenia gimnastyczne razem ze swoimi pluszakami, bawiły się przy piosenkach, wykonywały prace plastyczne, uczyły się rozpoznawać części ciała misia, słuchały bajek i opowiadań. Był to dzień pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Dzień kropki

13 października 2023r. w naszym żłobku odbył się „Dzień Kropki” – radosne święto kreatywności, podczas którego uśmiech nie schodził z naszych twarzy! Celem „Dnia Kropki” jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na wszystkich grupach dziecięcych zorganizowane zostały kreatywne, nietuzinkowe zabawy z kropką w roli głównej. Podczas zajęć powstały też wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

Festyn „Rodzina to my”

20 maja 2023r. odbył się Festyn "Rodzina to My". Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in.: dmuchańce; balonowe kreacje; zaplatanie warkoczyków dla dziewczynek; występy artystyczne; policjanci na motocyklach, ze służbowymi czworonogami, funkcjonariusze na koniach; domowe wypieki; dania gorące; strefa urody; pchli targ; stoisko medyczne i wiele wiele innych. 
Festyn odwiedził Pan Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy a także przedstawiciele Rady Miasta, parlamentarzyści, miejscy urzędnicy a także zaprzyjaźnieni Dyrektorzy z Placówek oświatowych.
Imprezę zorganizowali wspólnie Żłobek Miejski "Reksio" oraz Radny Miasta Częstochowy Pan Dariusz Kapinos.
 

Zielony tydzień

W dniach 27-31 marca 2023 w żłobku odbył się ZIELONY TYDZIEŃ. Przez ten czas dzieci zaznajamiały się z barwą zieloną (roślinami, zwierzętami, elementami ubioru i innymi przedmiotami w tym kolorze). Dzieci miały na sobie zielone ubrania, aby ułatwić zapamiętanie tego koloru. Na wszystkich grupach odbyły się liczne zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne, konstrukcyjne związane z poznaną barwą.

Niebieski tydzień

W dniach 24-28 kwietnia 2023r. w naszej placówce odbył się "Niebieski Tydzień" w czasie którego dzieci poznawały kolor niebieski (rośliny, zwierzęta, elementy ubioru, przedmioty itp.). Na wszystkich grupach dziecięcych odbywały się zabawy taneczne, ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne związane z poznaną barwą. W celu utrwalenia poznanego koloru – dzieci ubrane były na niebiesko. 

21 marca 2023r. w żłobku odbył się Dzień Wiosny z Reksiem. W tym wyjątkowym dniu dzieci chętnie uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, tanecznych, integracyjnych  nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, a także tworzyły  portret Reksia – naszego patrona. Starsze grupy radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała wykonana przez nie – Marzanna, którą pożegnały, by powitać wiosnę. Dzień przebiegł w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a dzieciom sprawił wiele radości i dostarczył niecodziennych wrażeń.

Witamy Nowy Rok 2023

Dzieci ze żłobka radośnie świętowały nadejście Nowego Roku 2023 tworząc kolorowe prace plastyczne "Fajerwerki"  techniką odbijania z wykorzystaniem papierowych rolek . Dużo radości sprawiła im zabawa z balonami, tańce i śpiewanie piosenek.


Dzień dyni

27 października 2022r. w naszej placówce odbył się Dzień Dyni, podczas którego dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach związanych z dynią. W tym dniu dzieci zapoznawały się kolorem pomarańczowym; miały okazję obejrzeć dynie o różnym kształcie, kolorze, rozmiarze; szeregowały dynie od najmniejszej do największej, przeliczały je, a na koniec wykonywały prace plastyczne, w których motywem przewodnim jest „Dynia”.